Jak wybrać odpowiedni plecak na wycieczkę?

Spójrzmy prawdzie w oczy: plecaki nie są najbardziej efektownymi elementami ekwipunku podróżnego. Nie są godne polecenia na Instagramie ani nie mają szansy zdobyć miliona polubień na snapchacie, ale mimo to są niezbędne. Jeśli chcesz zabrać ze sobą cokolwiek, nie możesz wybrać się na długą wycieczkę, a nawet na jednodniową wędrówkę, bez jakiegoś plecaka. I choć wszyscy wiemy, że tak właśnie jest, rynek plecaków jest nadal dość nasycony opcjami. Istnieje wiele różnych rodzajów plecaków i może być trudno wybrać ten, który będzie odpowiedni dla Twojej podróży i Twojego osobistego stylu. W tym wpisie omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniego plecaka na następną wyprawę. Od podstawowej i dodatkowej pamięci masowej do plecaków z ramą i bez ramy i wszystkiego pomiędzy, omówimy to wszystko. Zaczynajmy...

Na co zwrócić uwagę w plecaku

Jest wiele różnych aspektów plecaka, które mogą wpłynąć na jego wydajność. Przeanalizujmy kilka z nich, aby znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb. - Pojemność - Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, na którą będziesz chciał zwrócić uwagę przy wyborze plecaka, jest jego objętość. Objętość to ilość miejsca, jaką plecak zajmuje w środku. Chcesz się upewnić, że plecak jest wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą na wycieczkę. Nie kieruj się jednak tylko liczbą podaną na metce - musisz wziąć pod uwagę, ile rzeczy zwykle zabierasz ze sobą. Jeśli wędrujesz z przyjacielem, możesz wybrać torbę o objętości nieco mniejszej niż ta, którą zwykle zabierasz.

- Waga - nie chcesz zabierać zbyt ciężkiej torby. Być może będziesz musiał go nosić przez cały dzień, każdego dnia. Większość plecaków ma podaną wagę, więc upewnij się, że ją sprawdzisz.

- Dopasowanie - Choć nie jesteśmy w stanie uwzględnić wszystkich typów ciał, możemy powiedzieć, że plecak, który jest dobrze dopasowany, będzie o wiele wygodniejszy niż ten, który nie jest. Pamiętaj, aby przymierzyć plecak z tym, co masz zamiar zabrać ze sobą, aby nie okazało się, że jest on za duży lub za mały w stosunku do Twoich potrzeb.

- Dodatkowe funkcje - Niektóre plecaki są wyposażone w dodatkowe funkcje, które mogą zwiększyć ich użyteczność, np. kieszeń na laptopa lub specjalne przegródki na ważne dokumenty.

Plecaki z ramą

Plecaki ze stelażem są nieco bardziej popularne wśród wędrowców niż osób podróżujących po mieście. Są one wyposażone w wewnętrzny stelaż, który pomaga równomiernie rozłożyć ciężar na całym ciele i w rezultacie sprawia, że plecak wydaje się lżejszy.

Plecaki ze stelażem są idealne dla osób, które będą przenosić cięższe przedmioty, takie jak żywność i woda, lub dla tych, którzy mają trudności z podnoszeniem ciężkich rzeczy. Należy pamiętać, że plecaki ze stelażem są zazwyczaj nieco cięższe niż te bez stelaża, więc mogą nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz podróżować jak najlżej. Są one także zwykle droższe niż plecaki bez stelaża.